Blog Online Fitness
Skoncujte s pneumatikou kolem pasu hned teď! Nejefektivnější cviky!
01.02.2017Jak shodit bříško?
Shodit bříško je o trochu složitější, než u jiných partií. Pokud se chceme zbavit špíčků na bříšku, je nutné se v první řadě zaměřit na naše stravování. Jestliže nebudeme jíst zdravě a budeme konzumovat spousty prázdných kalorií, tak nám ani cvičení moc nepomůže. Dále bychom měli mít hodně kardia, neboli pohybu, kdy se nám více rozbuší srdce. Jako vhodné možnosti kardio tréninku je například chůze do schodů, rychlá chůze, běh, kolo, brusle, běžky a podobně.
Proč teda vůbec posilovat bříško?
I když má zásadní vliv na tuto partií hlavně stravování, tak přesto bychom bříško měli posilovat kvůli našemu zdraví a budoucí štíhlosti. Pokud máme nějaké to kilo navíc a zvětšuje se nám břicho, které neposilujeme, tak se nám také zvětšuje dutina břišní, ve které se nacházejí orgány. Orgány se v takovém případě mohou přemisťovat na jiné místo a to nám může hodně znepříjemnit zdravotní stav.
Ohledně budoucí štíhlosti, tak vždy vypadá pěkně, když má žena jemně vyrýsované bříško. Pokud s posilováním začneme už teď, tak a shodíme přebytečný tuk, tak nám svaly rychleji vylezou.
Cvičení
Opět se snažíme především posílit svaly v oblasti bříška, takže cviky provádíme pomaleji a dbáme na techniku. Pokud jsme už ve cvičení trochu zběhlí, tak z posilování bříška můžeme vytvořit i kardio. V takovém případě provádíme cviky rychleji, ale stále dbáme na správné provedení cviku.
Kmity
Lehneme si na zem, pokrčíme nohy, zvedneme lopatky ze země a natáhneme ruce ke kolenům. Bedra jsou stále na podložce. Snažíme se dostat konečky prstů, co nejdále to jen jde a následně jdeme zpátky. Stále máme lopatky ve vzduchu. Při pohybu dopředu vydechujeme a nazpět se nadechujeme.
Papírové talířky
K tomuto cviku potřebujeme buď dva hadříky (pokud nemáme koberce), nebo dva papírové talířky (pokud máme koberce). Sedneme si na zem, talířky dáme pod paty a zapřeme se dlaněmi. S nádechem se zvedneme na patách a s výdechem jdeme zpět do sedu, ale nepokládáme zadeček na zem.
Přitahování kolene ve vzporu
Lehneme si na bok, zapřeme se o loket spodní ruky a druhou ruku dáme za hlavu. Nadzvedneme pánev, zpevníme bříško a s výdechem přitáhneme koleno k hornímu loktu. Chvíli vydržíme a s nádechem vracíme koleno zpět.
Pokud je pro nás cvik moc těžký, tak namísto přitahování kolene k loktu, pouze zvedáme napnutou nohu nahoru a pomáháme držet balanc druhou rukou. Jakmile bříško trochu zpevníme, tak nám půjde původní cvik úplně snadno.
Hod závažím
U tohoto cviku potřebujeme nějaké závaží. Úplně postačí láhev s vodou, kterou uchopíme oběma rukama. Postavíme se s mírně rozkročenýma nohama, nadzvedneme závaží a mírně se vytočíme doprava (jako bychom chtěli závaží odhodit – NEODHAZUJEME!). S výdechem zvedneme levé koleno a současně přitáhneme závaží k němu. Cvik nejdříve opakujeme na jednu stranu a až poté na druhou.
Cik – Cak pokládání nohou
Lehneme si na zem, dáme si dlaně pod zadeček a nadzvedneme obě nohy pár centimetrů nad zem. S nádechem zvedneme pravou nohu nahoru a s výdechem ji položíme zpátky. Pokračujeme pravou nohou nahoru a s výdechem zpátky.
Jak často?
Cvičení provádíme 2 – 3x týdně. Pokud jsme začátečníci, tak začneme na 10 opakováních pro každý cvik, a to ve 3 kolech. Následující týden zvedneme počet opakování o 3. Takto každý týden přidáváme další 3 opakování.
Pokud už máme nějaké zkušenosti se cvičením, tak začneme na 20 opakováních pro každý cvik, a to ve 3 kolech. Následující týdne zvedneme počet opakování o 5. Takto přidáváme každý další týden 5 opakování.
Ing. Kateřina Škrlová
Redaktorka OnlineFitness.cz